Konak Hastanesi - Gebze | Randevu Sistemi

Bölüm Seçiniz

Doktor Seçiniz

Tarih & Saat Seçiniz

Kişisel Bilgilerinizi Giriniz

Lütfen İlgili Alanları Doldurunuz

Lütfen İlgili Alanları Doldurunuz

Parmak Dikme Operasyonu

Konak Hastanesi Gebze’den fark yaratan parmak dikme operasyonu 

İstanbul’da çalıştığı tekstil atölyesinde merdivenlerden inerken düşen ve  sağ elinin serçe parmağı kopan, İstanbul'da iki hastane de çözüm bulamayan Yasemin Güneş, kazadan 8 saat sonra getirildiği Konak Hastanesi Gebze'de yapılan başarılı operasyonla parmağı yerine dikildi.

Konak Hastanesi Gebze’den başarılı bir operasyon ile farkını gösterdi.   İstanbul’da çalıştığı tekstil atölyesinde merdivenlerden inerken düşen Yasemin Güneş'in sağ elinin serçe parmağı merdivenin korkuluklarına takılarak koptu. İstanbul'da iki hastane dolaşan Yasemin Güneş'in kopan parmağı, kazadan sonra 8 saat sonra getirildiği Konak Hastanesi Gebze'de yapılan başarılı operasyonla yerine dikildi.

30 Haziran günü meydana gelen olayda Yasemin Güneş önce İstanbul Numune Hastanesi'ne ardından da Kartal Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Her iki hastanede de parmağın yerine dikilemeyeceği bildirildi. Yasemin Güneş yaptığı araştırmanın ardından Konak Hastanesi Gebze’ye geldi. Olaydan 8 saat sonra Yasemin Güneş'in kopan parmağı yerine dikildi. Yasemin Güneş kontrol için hastaneye gelirken, tedavinin sonuç verdiği görüldü.

Kopan parmağı ile 8 saat dolaştığını belirten Yasemin Güneş şunları aktardı: 

"İşyerinde merdivenlerden inerken dengemi kaybettim. Düşerken tutunduğum demir korkuluğa takılan parmağım koptu. Ambulans çağırıldı ve beni Numune Hastanesi'ne götürdüler. Burada sadece bir film çektiler. Filmden sonra, 'Bu parmağı burada dikebilecek kimse yok' diyerek, beni Kartal Devlet Hastanesi'ne sevk etmek istediler. Parmağı korumak için bana hiçbir şekilde bir şey verilmedi. Kendi imkanlarımla kopan parmağımı korumaya çalışıyordum. Parmağımı alıp taksi ile Kartal Devlet Hastanesi'ne geçtim. Burada plastik cerrahı bana 'Bu parmak hiçbir şekilde dikilemez. Bu parmağı bu şekilde kapatacağım' dedi. Ben de doğal olarak karşımdaki doktora güvenmek zorunda kaldım. Normal olarak parmağımı kapattılar. Operasyonun ardından kopan parmağımı alıp Konak Hastanesi Gebze’ye geldim. Kopan parmağımla birlikte tam 8 saat dolaştım. Acil olarak ameliyata alındım. 4 saat zor bir ameliyatta kaldım. Başarılı bir ameliyat oldu. Diğer doktorların dikilemez dedikleri parmağı buradaki doktor dikti.

Operasyonu gerçekleştiren Konak Hastanesi Gebze Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Opr. Dr. Yiğit Erdağ ise şunları söyledi:
"Hastamız bize geldiğinde yaklaşık 8 saatlik bir süre geçmişti. Parmak geriye dikilemeyecek denilerek kapatılmıştı. İlk değerlendirdiğimiz zaman yapılabilecek bir şey olarak gördük. Hastamıza gereken bilgileri verdik. Yaklaşık 4 saatlik bir operasyon oldu. Tabi zor bir süreçti. Üzerinden uzun bir süre geçmişti. Kritik bir dönem vardı, ancak şu an gayet iyi."