Konak Hastanesi - Gebze | Randevu Sistemi

Bölüm Seçiniz

Doktor Seçiniz

Tarih & Saat Seçiniz

Kişisel Bilgilerinizi Giriniz

Lütfen İlgili Alanları Doldurunuz

Lütfen İlgili Alanları Doldurunuz

Kardiyoloji

Her yıl dünyada 17 milyon insan kalp hastalıkları nedeniyle hayatını kaybediyor. Türkiye'de 3,5 milyon kalp hastası var ve her yıl kalp hastalıkları nedeniyle 400 bin kişi yaşamını yitiriyor. Damarlardaki daralmalar 20'li yaşarda başlıyor. Zaman içinde kötü beslenme ve sigara gibi faktörler kalp hastalıklarına zemin hazırlıyor. Damarlardaki daralmanın hastalık haline gelmesi ortalama 40'lı yaşlardan sonradır. Özellikle 40'lı yaşlardan sonra düzenli aralıklarla yaptıracağınız sağlık kontrolleri ile kalp hastalığı riskini azaltabilirsiniz.

Göğsünüzün orta yerinde baskı veya basınç şeklinde bir ağrı varsa, özellikle bu ağrı yokuş çıkarken, soğukta yürürken başlayıp, kişi dinlendiğinde geçiyorsa aksi ispatlanana kadar sorun kalp hastalığıdır. Konak Hastanesi Kardiyoloji Ünitesinde EKG, Ekokardiografisi, Efor testi, Holter testi ve anjiografi laboratuvar işlemleri teknolojinin en son yöntemleri ile başarı ile uygulanmaktadır. Konak Hastanesi'nde kullanılan anjiyo cihazı ileri teknolojiye sahip olup Kardiyovasküler ve Periferik Anjiografi Sistemi ile dizayn edilmiştir. Aynı zamanda bu cihaz 360 derece kardiyovasküler taramaya uygundur.

Kocaeli'ndeki özel sağlık kurumlarında 'anjiografi ve stent takma' işlemi ilk defa Konak Hastanesi Kardiyoloji Kliniği tarafından gerçekleştirilmiştir. Kardiyoloji ekibi bugüne kadar 10.000'e yakın anjio işlemi yapmıştır.

Verilen Hizmetler;

  • Anjiografi laboratuvarı işlemleri
  • Eforlu EKG testi
  • Ekokardiyografi
  • Holter testi
  • Stent Uygulaması

Gelmeden Önce!

Elinizde olan mevcut tahlil ve röntgenleri yanınızda getiriniz.

Bağlı olduğunuz kurum evraklarını yanınızda bulundurunuz.

Kullandığınız ilaçları yanınızda getiriniz.

Kurum evraklarınızı ve mevcut raporlarınızı yanınızada getiriniz.

Bölüm Doktorlarımız